Zeman představil prezidentský klip. Hladí v něm stromy

- Aktuality autor: Danica Klein

VIDEO. Prezidentští kandidáti využívají ve svých kampaních k oslovování voličů rovněž videoklipy. Například bývalý premiér Miloš Zeman dnes představil minutový spot, který natočil režisér Filip Renč. Ve spotu se objevuje i Zemanova dcera Kateřina. 

Miloš Zeman

Miloš Zeman,zdroj: youtube.com

Propagační klipy dalších kandidátů či zdravice je možné nalézt například na veřejném serveruwww.youtube.com. Mají je tam třeba bývalý premiér Jan Fischer, místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier či šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg či Vladimír Franz. 


Zemanův klip stál 600.000 korun bez DPH, Renč při jeho představování Zemanovu kandidaturu veřejně podpořil. Dcera Kateřina se v kampani svého otce objevuje stále víc. To, že se v kampaních politiků objevují rodinní příslušníci, je běžné v zahraničí i v Česku, je to dobrý signál pro lidi, řekl dnes šéf Asociace českých reklamních agentur Pavel Brabec. 

Nové mu připadá zapojení dcery jako hlavního elementu. "Manželka se kampaně neúčastní, třeba se zatím, když ještě není zvolen, nechtěla prezentovat," dodal Brabec. Ředitel Neo Ogilvy Igor Petrovics uvedl, že zapojení dcery ve spotu "plném klišé" působí mírně kostrbatě. "A přivedlo mě do rozpaků. Jestli zafunguje, těžko odhadnout," řekl Petrovics. 


Další kandidát Fischer zveřejnil na sociálních sítích už v dubnu, kdy vkročil do prezidentské kampaně, jedno ze svých prezentačních videí. Ležérně se v něm vyklání z okna chalupy a slibuje, že se před nikým nebude schovávat a nebude nic tajit. V jiném spotu ho podpořil hokejista Patrik Eliáš s rodinou. 


Kanál opoziční ČSSD televize na youtube.cz uvedl Dienstbierův klip pod názvem Dienstbier 2013 - Kandidát na prezidenta ČR Jiří Dienstbier. Prezentuje v něm svoje názory a vzpomíná na rok 1989. Vlastní kanál má též vládní strana TOP 09, jeden ze spotů má název Kam se posadí kníže?. Někteří umělci v něm říkají, proč je jim sympatický Schwarzenberg a proč by dle jejich názoru měl usednout na Hradě. 


Podle prováděcího zákona prováděcího zákona k přímé volbě prezidenta mají kandidáti zdarma vyhrazen prostor v České televizi a v Českém rozhlase pro své předvolební klipy.

Tagy: zeman pruzkum prezidentské volby prezidentská kandidatura

Zdroje: ČTK