Zeman bude kandidovat. Od března bude mít pořad na Barrandově, který spoluvlastní Číňané

AKTUALITA - Aktuality autor: luk

Pouhý týden poté, co má Miloš Zeman oznámit, zda bude opět kandidovat na prezidenta, začíná pravidelný diskusní pořad Týden s prezidentem. Vysílat jej od 16. března bude TV Barrandov, která patří vydavatelství Empresa Media, v němž má podíl privátní čínská společnost CEFC.

Miloš Zeman na návštěvě Pekingu

Miloš Zeman na návštěvě Pekingu,zdroj: David Neff / MAFRA / Profimedia

Moderátory pořadu budou manželka prezidentova kancléře Vratislava Mynáře Alex Mynářová a novinář Petr Kolář, upřesnil server Týden.cz, který rovněž patří pod vydavatelství Empresa Media. Půlhodinový pořad se Zemanem se bude vysílat v hlavním vysílacím čase každý čtvrtek. Při mimořádných událostech se moderování diskuse ujme generální ředitel televize a majitel Empresa Media, podnikatel Jaromír Soukup. Diskuse bude připravovat redakce časopisu Týden, kterému prezident Zeman pravidelně poskytuje rozhovory.

Mynářová na Barrandově moderuje zprávy; ještě pod dívčím jménem Nosková působila v České televizi. Kvůli vztahu s Mynářem zde musela opustit moderování zpráv ČT a později z ČT odešla.

K většině médií má Zeman odtažitý vztah. S veřejnoprávními médii se rozešel. Odmítá například účast v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. Rovněž ukončil pravidelné Hovory z Lán ve vysílání Českého rozhlasu, když chtěl rozhlas začít vysílat pořad ze záznamu kvůli Zemanovým vulgaritám. Nyní Zeman pravidelně vystupuje na rozhlasové stanici Frekvence 1 a poskytuje rozhovory serveru Blesk.cz.

TV Barrandov je součástí Skupiny Barrandov, která patří firmě Empresa Media. Do portfolia vydavatelství Empresa Media spadají také časopisy Týden, Sedmička, Instinkt, Exkluziv, Interview nebo tituly pro mládež Popcorn a Top Dívky. Podíl ve vydavatelství má privátní čínská společnost CEFC, která v poslední době investovala v Česku přes dvě desítky miliard korun. Zeman podporuje čínské investice v Česku a byl u podpisu smluv o investicích a spolupráci mezi CEFC a tuzemskými firmami. Místopředsedou představenstva Empresa Media se stal šéf evropského zastoupení CEFC Jaroslav Tvrdík, někdejší ministr obrany v Zemanově vládě. 

Zeman chystá na 10. března zásadní tiskovou konferenci, na níž by měl oznámit, zda bude znovu kandidovat na hlavu státu. Ve stejný den začíná i sjezd ČSSD, kde si bude strana volit nové vedení. Zahájení pravidelných hovorů na TV Barrandov by mohlo napovědět, že Zeman znovu půjde do boje o Hrad.

Tagy: domácí TV Barrandov Zemanovy hovory český prezident česká politika česká média prezidenstké volby prezidentské volby 2018

Zdroje: ČTK