Ze soukromého parku utekly desítky exotických zvířat, většina byla postřílena

- Aktuality autor: Jan Pastor

AKTUALIZOVÁNO. Desítky nebezpečných zvířat, mimo jiné lvů a tygrů, dnes utekly ze soukromého zvířecího parku v americkém státě Ohio. Policie většinu z nich zlikvidovala. Agentura AP citovala šerifa Matta Lutze, podle něhož mezi zastřelenými zvířaty bylo 18 bengálských tygrů, 17 lvů a dva medvědi grizzly.

Šest zvířat bylo odchyceno a dopraveno do nedaleké zoo a tak ve večerních hodinách byli na útěku už pouze vlk a jedna opice.

Policisté se zprvu snažili zvířata odchytit. Nakonec se však s ohledem na blíží se soumrak a údajnou agresivitu zvířat rozhodli pro jejich fyzickou likvidaci.

Několik škol zrušilo dnešní vyučování

Během několikahodinové akce policie vyzvala obyvatele v okolí, aby raději nevycházeli z domů. Několik škol poblíž parku zrušilo dnešní vyučování, uvedla televize CBS.

V zařízení byli mimo jiné lvi, tygři, gepardi, medvědi a vlci. Policie našla majitele parku mrtvého. Později oznámila, že Terry Thompson z neznámých důvodů sám zvířatům otevřel klece a pak spáchal sebevraždu.

Není to poprvé, co z tohoto zařízení nějaké zvíře uteklo

Zákrok policistů obhajovali i představitelé zoologické zahrady v Columbusu, kteří původně přijeli, aby se pokusili zvířata chytit pomocí šipek s uspávací látkou.

Není to poprvé, co z tohoto zařízení nějaké zvíře uteklo. V roce 2006 uprchl lev. Než se ho podařilo chytit, děsil svým nočním řevem sousedy; nikoho ale nezabil ani nezranil.

Tagy: zvířata

Zdroje: ČTK