Zbraně z palestinské ambasády jsou ze 70. a 80. let

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Zbraně z budovy palestinského zastoupení v Praze, kde počátkem roku zabila exploze výbušniny velvyslance, pocházejí ze 70. a 80. let minulého století. Policie při zkoumáních zjistila, že nebyly použité při dosud neobjasněných trestných činech, informovala mluvčí policie Andrea Zoulová.

Palestinská ambasáda v Praze

Palestinská ambasáda v Praze,zdroj: Profimedia.cz

Vyšetřovatelé podle mluvčí získali výsledky znaleckých zkoumání z různých oborů týkajících se zbraní a výbušnin. "Balistická zkoumání zajištěných zbraní vyloučila shodu se stopami zajištěnými u dosud neobjasněných trestných činů v ČR," uvedla Zoulová.

Znalci podle ní zjistili, že zbraně, které policie v objektu v pražském Suchdole po výbuchu zajistila, pocházejí ze 70. a 80. let minulého století. "Vyšetřování celého případu nadále pokračuje, stejně jako další znalecká zkoumání," dodala Zoulová. Výsledky prý lze očekávat v příštích týdnech.

Výbuch trezoru na Nový rok zabil palestinského velvyslance Džamála Muhammada Džamála. Policie pak našla v budově i nelegálně držené zbraně. Palestinci se za jejich držení omluvili, zbraně prý pocházejí z dob Československa a nikdy nebyly použity.

Do budovy se palestinské zastoupení donedávna teprve stěhovalo z pražské Troji. Mluvčí ambasády Nabíl Fahil dnes uvedl, že nová rezidence byla zkolaudována. Diplomaté a zaměstnanci se mohou nastěhovat a mise může začít fungovat.

Výbuch nastal po otevření sejfu. Česká policie případ vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti a také nedovolené ozbrojování. Nešlo podle ní o teroristický čin. Velvyslancova dcera hovořila o možnosti vraždy.

Tagy: palestinský velvyslanec

Zdroje: ČTK