Zběsilou honičku Prahou ukončily varovné výstřely

- Aktuality autor: red

Varovné výstřely museli ve středu ráno použít policisté, kteří v pražských ulicích pronásledovali ujíždějící auto. Čtyřčlennou posádku kradeného vozu peugeot se jim nakonec podařilo dopadnout, řekla mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Honička začala u tunelu Mrázovka. Policisté chtěli řidiče zkontrolovat, ten však na jejich výzvy nereagoval a začal ujíždět. "Některými ulicemi projížděl v protisměru, několikrát nerespektoval červený světelný signál, nepřibrzdil ani v křižovatkách," uvedla mluvčí. Ulicemi Prahy se řítil průměrnou rychlostí kolem 140 kilometrů v hodině.

Ujíždějící vůz pronásledovalo několik policejních aut. Na sjezdu z Jižní spojky do Chodovské ulice se mu policie pokusila zatarasit cestu, řidič ale i nadále pokračoval v riskantní jízdě. V parčíku v Bělocerkevské ulici pak ohrozil i policisty, když projel živým plotem.

"Nezbývalo nic jiného, než použít služební zbraň. Padlo několik výstřelů," řekla Miklíková. Teprve poté se prchající čtveřici podařilo chytit. 

Při střelbě nebyl nikdo zraněn. Posádka vozu vyhledala ošetření jen kvůli drobným zraněním, která utrpěla při pokusu o útěk. 

Policie zjistila, že řidič vozu byl už v minulosti trestán za násilnou i majetkovou trestnou činnost a má soudem vyslovený zákaz řízení. Při zběsilé honičce se dopustil dalších přečinů, mimo jiné mu hrozí trestní stíhání za násilí proti úřední osobě, obecné ohrožení a poškození cizí věci. Podle Miklíkové je zřejmé, že stráví několik let ve vězení.

Zdroje: ČTK