Zastupitel prý připíjel na smrt starosty Mlejnského, přišel trest

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Zastupitelé Prahy 11 v úterý odvolali z kontrolního výboru opozičního zastupitele Jiřího Štylera (Hnutí pro Prahu 11). Důvodem byl údajně jeho přípitek na smrt starosty Dalibora Mlejnského (ODS).

Informaci přinesl předseda ODS v Praze 11 Jiří Janeček. Štyler obvinění odmítá. Přiznal jen, že připíjel na politickou smrt Mlejnského. 

Janeček odvolání zdůvodnil "výroky, kdy v podnapilém stavu připíjel na smrt starosty jedenácté městské části Dalibora Mlejnského". Dalším důvodem byly údajně opakované výhrůžky zaměstnancům úřadu, kteří se účastnili jednání výboru pro územní rozvoj. 

"Člověk, který svoje emoce neudrží na uzdě a slovně nabádá k trestnému činu občany, člověk který připíjí na smrt svého politického rivala, takový člověk by neměl mít takovou zodpovědnost a být členem takového orgánu, jako je kontrolní výbor," uvedl Janeček. 

Štyler: Nikomu jsem nevyhrožoval

"V podnapilém stavu jsem nebyl," řekl Štyler s tím, že pouze připíjel na "politickou smrt" kontroverzního Mlejnského. Odmítl také, že by vyhrožoval zaměstnancům úřadu. "Nikdy jsem nenabádal, aby byl někdo vyhozen z okna, jak o mně tvrdí," dodal. Své odvolání označil za politický boj. Je to podle něj pomsta za to, že médiím předával informace z jednání kontrolního výboru.

Štyler dlouhodobě kritizuje minulé a současné vedení radnice za smlouvy s ABL nebo drahé prodeje pozemků. Loni v červnu byl zbit neznámým útočníkem, do nemocnice jej musela převést záchranná služba. Tehdejší napadení spojoval se svými politickými aktivitami. Byl také jedním z politiků, které měla v Praze 11 sledovat bezpečnostní agentura ABL.

Tagy: opozice ODS

Zdroje: ČTK