Záplavy v jihovýchodní Asii už mají více než 150 obětí

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Více než 150 obětí už si vyžádaly záplavy, které v posledních týdnech sužují jihovýchodní Asii. Prudké deště zaplavily a podmáčely domy i úrodu. V Kambodži se vyvrácený strom zřítil na chrám z 12. století v komplexu Angkor Vat a poškodil ho, napsala dnes agentura AFP.

Většinu obětí hlásí Kambodža, kde od poloviny září při záplavách zemřelo už 83 lidí, z toho téměř polovina dětí. Evakuováno bylo více než 10.000 rodin a voda zaplavila stovky škol a domů.

V Thajsku hlásí úřady 34 obětí. Záplavy tu postihly 1,9 milionu obyvatel. Vietnam koncem září zasáhl tajfun Wutip a strhal střechy zhruba 200.000 domů. Úřady zaznamenaly téměř 40 obětí.

V Kambodži pokračující povodně přiměly vládu zrušit každoroční vodní festival před královským palácem v Phnompenhu. Tento svátek, který obvykle přitahuje miliony lidí, se nebude konat už třetí rok po sobě. V roce 2011 byl zrušen kvůli silným záplavám a o rok později kvůli smrti krále Norodoma Sihanuka. V roce 2010 zemřelo během festivalu více než 350 lidí při tlačenici v davu na mostě.

Tagy: záplavy Kambodža

Zdroje: ČTK