Záplavy na jihu Ruska mají možná desítky obětí

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Nejméně třináct mrtvých si vyžádaly prudké záplavy na jihu Ruska, vyvolané přívalovými dešti. Dalších dvanáct lidí je pohřešováno. Na 300 osob, z toho 70 dětí, muselo být evakuováno.

Informovala o tom v neděli ruská média s odvoláním na regionální úřady. "Po nezvěstných se intenzivně pátrá," řekl mluvčí civilní ochrany Krasnodarského kraje agentuře Interfax. Většina obětí jsou ženy, dodal. 

Sesuvy půdy blokují železnici

Po dvou dnech intenzivních srážek vystoupilo ze břehů několik horských řek a zaplavilo vesnice v okolí města Tuapse na černomořském pobřeží, došlo k řadě sesuvů půdy, které zablokovaly několik úseků severokavkazské železnice.

Podle webových stránek ministerstva pro mimořádné události bylo zatopeno sedm vesnic a dalších 17 menších lokalit, kvůli čemuž muselo být evakuováno na 300 obyvatel. 

Prezident Dmitrij Medveděv pověřil ministra pro regionální rozvoj Viktora Basargina, aby zajistil pomoc obětem. Škody jsou odhadovány v mnohamilionové výši, uvedl guvernér regionu Alexandr Tkačev a postiženým přislíbil finanční pomoc. Tuapse leží nedaleko známého lázeňského letoviska Soči, které má v roce 2014 hostit zimní olympijské hry.

Tagy: Rusko déšť oběti počasí záplavy

Zdroje: ČTK