Záplavy mají další oběť, v Cerhenicích zemřel energetik

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Záplavy mají další oběť. V Cerhenicích na Kolínsku dnes zemřel energetik, který odpojoval elektřinu v zaplavené trafostanici. Muž zemřel po zásahu proudem, řekla mluvčí kolínské policie Věra Žídková. Záplavy tak v celém Česku podle dostupných informací připravily o život šest lidí. Nejvíce obětí je ze středních Čech, kde si velká voda vyžádala již čtyři lidské životy. 

Událost se stala kolem 14:00. Pětatřicetiletý pracovník společnosti ČEZ odpojoval proud v zatopené trafostanici. Podle Žídkové je možné, že nedodržel stanovený pracovní postup. Okolnosti tragické události policisté vyšetřují jako pracovní úraz s následkem smrti. "Byla nařízena soudní pitva," dodala mluvčí. 

V souvislosti se záplavami zemřel také devětašedesátiletý muž z Plzeňska, jehož tělo záchranáři objevili už v pátek v Měčíně na Klatovsku. Dva lidé zahynuli v neděli ve zřícené chatě v Třebenicích u Prahy. Další obětí záplav je zřejmě dvaaosmdesátiletý muž, jehož tělo našli v neděli v Janovském potoce v Mokřanech na Benešovsku. Téhož dne záchranáři vylovili tělo muže z Úpy v Trutnově, zda je i on obětí záplav, ukáže pitva. Policie ještě pátrá po čtyřech vodácích.

Tagy: úmrtí povodně 2013

Zdroje: ČTK