Zaplavené thajské město vypsalo odměnu za uprchlé krokodýly

- Aktuality autor: Jan Pastor

Thajské město Ajuttchajá, které zaplavily povodně, objevilo ještě další nebezpečí, než je voda obklopující jeho starobylé chrámy. Z farem v jeho okolí uprchlo při záplavách odhadem sto krokodýlů a úřady nyní vypsaly odměnu 1000 bahtů (asi 580 korun) za každého z nich, kterého se podaří dopadnout živého, napsala dnes agentura AFP.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Krokodýly je třeba pochytat, aby nebyli ohroženi lidé," řekl ministr zdravotnictví Vittchajá Buranasiri. Krokodýli už byli spatřeni na několika místech bývalého thajského hlavního města, které je zapsáno mezi památkami světového kulturního dědictví a patří k turisty nejnavštěvovanějším místům v Thajsku.

Nejhorší povodně, jaké Thajsko postihly za posledních pět desetiletí, zaplavily rozsáhlé části území. Pod vodou se ocitly domy i obchody, továrny musely zastavit produkci a desítky tisíc lidí se uchýlily do evakuačních středisek. Bilance obětí už překročila 300 mrtvých; není vyloučeno, že bude dál stoupat.

Ministerstvo přírodních zdrojů už vytvořilo nouzovou linku, na niž mohou lidí hlásit přítomnost divokých zvířat v zaplavených oblastech; a nemusí jít jen o krokodýly. Nebezpečí mohou představovat například i tygři nebo hadi.

Tagy: Thajsko

Zdroje: ČTK