Žalobce, který odmítl zkoušku na alkohol, rezignuje

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Českolipský žalobce Jiří Hrabal, který minulý týden odmítl dechovou a krevní zkoušku na alkohol, přestože podle policie seděl za volantem opilý, se rozhodl rezignovat na svou funkci. V pondělí to řekla státní zástupkyně Marta Baláková.

Hrabal podle policie řídil auto pod vlivem alkoholu. Žalobce to odmítl s tím, že jen seděl ve voze, kde vypil víno, které si předtím koupil. 

Hrabal podle televize Nova soukromě vyšetřoval smrtelnou havárii mladého motocyklisty, která se stala ve středu ve Stružnici-Jezvé. Žalobce prý tehdy nebyl ve službě a měl dovolenou. Podle svých slov si v obci koupil "sedmičku červeného" a v autě ji později vypil. Policisté však tvrdili, že jej sledovali a zastavili při jízdě. 

Hrabal ve stopách kolegy Zdráhaly

V pondělí se stížnost řešila na ústeckém krajském státním zastupitelství. "Výsledkem jednání bylo, že se doktor Hrabal rozhodl, že do konce tohoto týdne podá rezignaci," uvedla Baláková. Skutečnost, že státní zástupce zkoušku odmítl, podle ní bude řešit městský úřad. 

Do problémů se kvůli alkoholu přednedávnem dostal i olomoucký okresní státní zástupce Aleš Zdráhala, který měl navíc prohřešky řidičů na starosti. Policie jej loni v červnu chytila v Olomouci.

Test na přítomnost alkoholu v dechu u něj tehdy prokázal 1,99 promile, následný odběr krve 1,4 promile. Žalobce kvůli kauze ze státního zastupitelství odešel a letos mu soudy uložily podmínku.

Tagy: policie zalobce auto kontrola opily

Zdroje: ČTK