Žák vypadl z okna školy ve třetím patře, je vážně zraněný

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Vážná zranění utrpěl v pondělí ráno dvanáctiletý žák po pádu z okna ve třetím patře Základní školy v Netolicích na Prachaticku. Záchranáři ho přepravili do českobudějovické nemocnice.

Uvedl to mluvčí jihočeské záchranné služby Marek Slabý. 

Ředitel Základní školy Netolice Karel Pižl nechtěl o události příliš hovořit. Připustil však, že podle předběžných informací vše nasvědčuje tomu, že chlapec z okna vyskočil úmyslně. "Ale více budeme vědět, až svou práci dokončí kriminalisté, kteří se případem zabývají," řekl Pižl. 

"Příčina i průběh této závažné události jsou předmětem vyšetřování. S ohledem na věk poškozeného však nebude policie uvádět žádné další podrobnosti k případu," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Zranění nohou, páteře, pánve i hlavy

Na místě zasahovala posádka záchranářů z Prachatic a letecká záchranná služba. "Chlapec utrpěl poranění dolních končetin, páteře, pánve a hlavy," uvedl Slabý. Záchranáři jej ve vážném stavu letecky dopravili na traumatologické oddělení českobudějovické nemocnice, kde jej okamžitě operovali.

Podobné případy pádu dětí z oken škol nejsou příliš časté, některé však končí i tragicky. V září 2009 vypadla čtrnáctiletá dívka z okna v prvním patře budovy Základní školy v Bílé Třemešné na Trutnovsku, se zraněními byla převezena do nemocnice. V lednu 2008 zemřel po pádu z okna školy student holešovského gymnázia - policie vyšetřování případu odložila, protože student podle ní vyskočil z téměř třináctimetrové výšky sám.

V dubnu 2007 se po pádu z okna internátu v Třebíči těžce zranil dvacetiletý student z Norska. V říjnu 2006 vypadl z okna toalet ve druhém patře školy v Lovosicích dvanáctiletý školák a těžce se zranil.

Tagy: škola zranění pád sebevražda okno

Zdroje: ČTK