Zájmy Romů bude nově hájit Strana rovných příležitostí

- Aktuality autor: Michal Polák

Ministerstvo vnitra loni v prosinci zaregistrovalo stranu, která má hájit zájmy Romů a dalších sociálně slabých občanů. Jmenuje se Strana rovných příležitostí a její zakladatelé nyní dokončují program. Ustavující sjezd by se měl v nejbližší době konat v Praze. Uvedl to dnes server Týden.cz, kterému informaci o uznání strany potvrdil mluvčí vnitra Vladimír Řepka.

"Název Strana rovných příležitostí jsme zvolili proto, že si myslíme, že v České republice nejsou rovné příležitosti pro každého tak, jak by měly být," řekl serveru jeden ze členů přípravného výboru strany a předseda Výboru pro odškodnění romského holokaustu v ČR Čeněk Růžička.

Kdo zasedne ve vrcholných orgánech strany, Romové podle Týdne.cz tají. Prý nemá jít o známé osobnosti, ale přirozené autority z regionů. Strana se chce zúčastnit již podzimních voleb.

"V krajských volbách se určitě angažovat budeme. Jestli půjdeme i do senátních, záleží na tom, zda najdeme kvalitní kandidáty," prohlásil Růžička.

Záměr založit vlastní politickou stranu, která by ovlivňovala dění v regionech, oznámil Růžička už loni na podzim v Letech u Písku.

Tagy: Romové týden registrace

Zdroje: ČTK