Začíná Designblok. Jeho letošním tématem jsou hry a dětství

- Aktuality autor: Lukáš Vincourek

Letošní, v pořadí již 16. přehlídce užitého umění, nábytku, doplňků a módy Designblok bude dominovat téma dětství a her a lightmotivem pak skloubení starožitností s moderním designem. Hlavní výstava šestnáctého ročníku se bude konat v budově bývalé základní školy v Mikulandské. Designu budou patřit rovněž další tři expozice v netradičních prostorách. Módní přehlídky budou opět v kostele sv. Šimona a Judy na Starém Městě.

V úterý začne v Praze 16. ročník Designbloku.

V úterý začne v Praze 16. ročník Designbloku.,zdroj: Profimedia.cz

Vlastní tvorbu v Praze tak tradičně představí několik významných zahraničních tvůrců a poprvé letos dostali prostor i amatérští designéři.  Podle ředitelky přehlídky Jany Zielinské letos návštěvníci uvidí dosud největší a nejrozsáhlejší expozici.

Zmíněná budova někdejší základní školy v Mikulandské se po přestavbě stane sídlem dílen UMPRUM. Pro Designblok je jedním z hlavních Superstudií, tedy místem, kde se představují desítky tvůrců, výrobců či značek. Hlavní výstavu pro Superstudio Hra připravili kurátoři a designéři z Česka, Polska a Rakouska.

Kromě takzvaných hravých konceptů pro dospělé bude pro návštěvníky připraven výběr švédských hraček od galeristy Stefana Nilsena, Maxim Velčovský umístil instalaci pro Vitru do koruny stromu na nádvoří a výstava Vojna a mír představí polský a československý design 50. a 60. let 20. století.

Pražský designový svátek potrvá od úterý do neděle.

Tagy: Česko Praha výstava umění design ČR Designblok kultura a duchovno

Zdroje: ČTK