Záchranáři hledali celou noc v Jizerských horách seniora. Našli jej mrtvého

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Během pěší cesty z osady Peklo do Raspenavy na Liberecku zemřel v noci na sobotu sedmdesátiletý muž. Celou noc jej hledali záchranáři horské služby, hasiči i policisté. Informoval o tom Radek Zeman z tiskového servisu Horské služby ČR. 

Pěší turistika v Jizerských horách

Pěší turistika v Jizerských horách,zdroj: Profimedia.cz

V pátek kolem jedenácté hodiny večer se na dispečink horské služby v Jizerských horách obrátila policie s žádostí o pomoc při pátrání. "Muž byl místní, podle našich informací měl jen přecházet mezi Peklem a Raspenavou, do cíle však nedorazil. Vzhledem k nepřehlednému terénu jsme proto do akce ihned vypravili šest psů s psovody naší kynologické brigády z Jizerek a Krkonoš," uvedl náčelník Horské služby Jizerské hory René Mašín. Do akce se zapojilo i dalších 20 profesionálních i dobrovolných členů horské služby. 

Záchranáři pak od půlnoci prohledávali prostor mezi oběma obcemi, práci jim ztěžoval déšť. "Akce byla tedy v půl šesté ráno přerušena a členové horské služby požádali o spolupráci i krkonošské kolegy ze stanic Harrachov, Rokytnice nad Jizerou a Benecko," dodal Zeman. 

Pátrání pak pokračovalo v sobotu v 09:00, po hodině záchranáři muže našli bez známek života na okraji louky nedaleko Raspenavy. Přivolaný lékař konstatoval smrt. Okolnosti úmrtí nyní vyšetřuje policie. 

"Noční akce byla pro nás skutečně náročná, protože v průběhu soboty jsme zajišťovali cyklistický závod ČT Author Cup," připojil Mašín. Doplnil, že členové horské služby v průběhu závodu ošetřili ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou 20 úrazů. 

Tagy: horská služba Jizerské hory

Zdroje: ČTK