Za žhářský útok na chatku v níž byla rodina, potvrdil soud 16 let vězení

- Aktuality autor: Jan Pastor

Za žhářský útok na dům rodiny na Orlickoústecku dnes potvrdil odvolací pražský vrchní soud Ivu Hovorkovi šestnáctiletý trest vězení. Motivem činu, který státní zástupce kvalifikoval jako pokus o vraždu, byly sousedské spory.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Odvolací senát potvrdil i osvobozující verdikt u druhého obžalovaného - Romana Klimeše. Dnešní verdikt je pravomocný, možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Podle žalobce Klimeš loni v únoru navedl Hovorku k zapálení chatky, ve které byli čtyři členové rodiny, s nimiž měl sousedské spory. Údajně mu slíbil za zapálení domu 10.000 korun. Hovorka následně polil vchodové dveře budovy benzinem a podpálil je. Oheň se dále rozšiřoval na verandu objektu i do vnitřních prostor chaty, zplodiny hoření vnikaly do podkroví objektu, a tak byly bezprostředně ohroženy životy lidí.

Zachránili se skokem z okna

Lidé z chatky se před požárem zachránili skokem z okna ložnice v podkroví, jedna žena utrpěla těžké zranění, nezletilý chlapec byl zraněn lehce. Další dva muži utrpěli zranění při hašení požáru. Plameny způsobily na objektu škodu 123.600 korun.

Klimeš v minulosti u soudu popřel, že by Hovorku k útoku navedl. Hovorka se k spáchání útoku přiznal, ale uvedl, že chtěl rodinu pouze vystrašit a neměl v úmyslu nikoho usmrtit.

Tagy: soud vězení rodina

Zdroje: ČTK