Za vraždu ve studni potvrdil odvolací soud dvacetiletý trest

- Aktuality autor: red

Za vraždu bratrance dostal muž s definitivní platností výjimečný dvacetiletý trest vězení. Rozhodl o tom dnes Vrchní soud v Praze, když v odvolacím jednání potvrdil březnový verdikt táborské pobočky Krajského soudu v Českých Budějovicích.

Muž v listopadu 2002 v Pacově na Pelhřimovsku svého bratrance několikrát bodl nožem a pak jej hodil do studny. Tam prý napadený ještě marně volal o pomoc a později svým zraněním podlehl. Rozhodnutí je pravomocné, možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Policisté našli tělo až loni v červnu. K nalezení pomohla výpověď očité svědkyně - bývalé manželky vraha. Žena policistům po letech detailně popsala celý incident. Muž se podle ní dostal s tehdy šestatřicetiletým bratrancem do sporu kvůli tomu, že s ní měl údajně poměr.

Obžalovaný obvinění odmítal s tím, že si vše vymyslela jeho bývalá manželka. "Žádnou vraždu jsem nespáchal," tvrdil v minulosti před soudem. Již dříve uvedl, že 11. listopadu 2002 přijel z Pelhřimova domů do Pacova. V domě prý tehdy seděla jeho žena a opilý bratranec, mezi nimi pak údajně vypukl konflikt. Jeho bratranec byl podle něho zraněn, žena však prý zakázala zavolat záchrannou službu, jen chtěla zraněného muže vynést před dům. Zhruba za dvě hodiny po konfliktu už podle něho jeho bratranec na zahradě nebyl. Domníval se prý, že mu pomohl domů někdo z kamarádů, a víc o tom nepřemýšlel.

Tagy: trest vražda

Zdroje: ČTK