Za vraždu seniora padly v Olomouci výjimečné tresty

- Aktuality autor: Šárka Novotná

Brutální vraždu seniora v úterý potrestal olomoucký vrchní soud. Obžalovaní Maroš Straňák a David Šimon jdou na 24,5 a 20,5 roku do vězení. Původní tresty odvolací soud oběma mužům snížil o půl roku.

Muži podle obžaloby přepadli sedmasedmdesátiletého muže ze Zlínska v jeho domě v září 2011. Senior zemřel trýznivou smrtí. po opakovaném napadání, škrcení, bití a kopání. Podle znalců mu zasadili desítky ran i do hlavy. Důchodce utrpěl rozsáhlé zlomeniny lebky a otok mozku. Na místě zemřel. Mladíci si z domu údajně odnesli asi 3000 korun a šperky v hodnotě asi 14.000 korun. 

Krajský soud nejprve dvojici zprostil obžaloby pro nedostatek důkazů. Vrchní soud v Olomouci ale vyhověl odvolání státního zástupce a případ vrátil do Zlína. Tamní soud poté, co se objevily nové důkazy v podobě výpovědí spoluvězňů, jimž se Straňák údajně ve vazbě s vraždou svěřil, vynesl odsuzující rozsudek. V březnu však odvolací soud kauzu vrátil podruhé a krajský soud znovu vynesl stejný rozsudek. Vrchní soud dnes doplnil dokazování, vyslechl znalce a upřesnil dobu úmrtí muže. 

Muži vinu popírali. Vyšetřování vraždy ztížilo to, že se na násilnou smrt seniora se přišlo zpožděním. 

Tagy: vražda Olomouc výjimečný trest

Zdroje: ČTK