Za vraždu holčičky z Klášterce dostal její příbuzný 20 let natvrdo

- Aktuality autor: pal

Ústecký krajský soud se ve čtvrtek zabýval případem pětadvacetiletého muže, který loni zavraždil a znásilnil devítiletou dívku z Klášterce nad Ohří. Soud ho nakonec poslal na 20 let za mříže se zvýšenou ostrahou a nařídil mu ochranou sexuologickou léčbu. 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

Muž, který je příbuzný oběti, odjel 9. září 2014 z Chomutova do Klášterce, kde na dívku čekal před školou. Potom ji vylákal na odlehlé místo, kde ji znásilnil a následně uškrtil. "Ještě předtím, než usmrtil poškozenou, vykonal na ní zaživa pohlavní styk. Jiná konstrukce není možná," řekla v odůvodnění rozsudku předsedkyně senátu Kamila Krejcarová.

Pachatel se na místo činu později vrátil, aby se přesvědčil, jestli je jeho oběť skutečně mrtvá. Po dívce už mezitím pátrali policisté, hasiči a dobrovolníci. Její tělo našli až druhý den.

Rozsudek je přitom v horní hranici, kterou pro muže žádal žalobce. Babičce, u které dívka žila, přiznal soud 450 tisíc korun jako nemajetkovou újmu. Matce, která požadovala 250 tisíc, soud nakonec nevyhověl a odkázal ji na civilní řízení. 

Tagy: Česko krimi smrt dítěte Klášterec nad Ohří

Zdroje: ČTK