Za vraždu a znásilnění potvrdil soud doživotí

- Aktuality autor: red

Olomoucký vrchní soud potvrdil v úterý čtyřicetiletému Radimu Odehnalovi za vraždu a znásilnění doživotní vězení. Podle pravomocného rozsudku si jej odpyká ve věznici se zvýšenou ostrahou. Soud Odehnala potrestal za to, že loni v březnu v Brně-Komárově zavraždil dvaatřicetiletého muže a jeho tělo spálil. Dvacetiletou přítelkyni oběti pak několikrát znásilnil.

Stejný trest mu za to v listopadu vyměřil Krajský soud v Brně. Odehnal se proti jeho verdiktu odvolal.

Podle znalců je Odehnal nevyléčitelný agresívní sadista nebezpečný pro své okolí. S mladým párem se seznámil 29. března v komárovské restauraci U piráta, kde skupinka vypila několik piv a poté odešla k Odehnalovi, který dvojici nabídl přespání ve svém domě v Jeneweinově ulici.

Doma ale v noci začal dívce činit sexuální návrhy a když se proti tomu její partner ohradil, udeřil jej několikrát kovovou palicí do hlavy a bodl dýkou. Ženu následně spoutal a znásilnil. Ve snaze zbavit se těla Odehnal na dvoře domu zapálil ohniště a rozřezanou mrtvolu na něm spálil. Zatímco byl zaměstnán ohněm, dívka zůstala s roubíkem v ústech spoutaná v kůlně u domu. Během pálení ostatků ji pak Odehnal třikrát brutálně znásilnil. Dívce se nakonec podařilo uprchnout a pachatel byl krátce poté dopaden.

Za znásilnění a pokus o ně byl Odehnal už v minulosti odsouzen celkem ke čtyřem letům vězení. Absolvoval ústavní sexuologickou léčbu a protialkoholní léčení. Tři čtvrtě roku před svým činem v Brně-Komárově byl propuštěn a pokračoval v ambulantní sexuologické léčbě. Vědomě ale přestal brát předepsané léky a navíc pil alkohol, což jeho sexuální touhu umocnilo.

Zdroje: ČTK