Za útok na Hrůzu tři roky vězení, jedna podmínka a půl milionu na odškodném

- Aktuality autor: art

Krajský soud v Ostravě vyměřil tresty dvěma bratrancům, kteří loni zaútočili na zpěváka Michala Hrůzu. Patrik Kaifáš, který slavnou osobnost udeřil pěstí, dostal tři roky vězení a musí mu zaplatit takřka půl milionu korun. Nikolasu Agoratsiosovi udělil roční podmínku s 2,5letým odkladem. Po tuto dobu nesmí z rozhodnutí soudu požívat alkohol. 

Bratranci před krajským soudem v Ostravě

Bratranci před krajským soudem v Ostravě,zdroj: Isifa.com

Hrůza po ráně, kterou mu uštědřil Kaifáš, skončil v bezvědomí. V nemocnici ho pak museli operovat a teprve v posledních dnech se vrátil na koncertní pódium.

Soud přitom na Kaifáše nebyl až tak přísný, mohl dostat od pěti do 12 let vězení. Obžalován byl totiž i z vydírání, útokem měl Hrůzovi zabránit, aby nepřivolal policii. Soud to ale nepotvrdil.

Hrůza si na Kaifášovi vysoudil téměř 500 tisíc jako bolestné a dalších 30 tisíc na uhrazení pobytu zpěvákovy manželky Lindy v Ostravě, kdy tam byl Hrůza hospitalizován. Přes 380 tisíc dostane pojišťovna jako náhradu za Hrůzovu léčbu. Hrůza ale požadoval víc peněz a zbytek částky, na kterou si dělá nárok, která představuje 2,1 milionu, bude řešit civilní soud.

Během soudu se také upřesnil děj v ostravské Stodolní ulici. Bratranci se na ulici pošťuchovali a Hrůza se jim do toho připletl. Kaifáš ho uhodil nejprve nechtíc. Agoratsios se mu začal omlouvat. Zpěvák ale chtěl zavolat policii, což se Agoratsiosovi nezamlouvalo. Hrůzovi dál facku a Kaifáš ho pak dorazil pěstí.

Zpěvák následně upadl do bezvědomí, na pomoc mu přišli svědci potyčky. Jedna z dívek, která byla na místě, Hrůzovi ukradla mobil. 

Tagy: celebrity a slavní česká justice justice a soudy zločin a trest

Zdroje: ČTK