Za ubití známého dostal 12,5 roku

- Aktuality autor: red

Za ubití svého spolubydlícího má jít sedmatřicetiletý Petr Ježek na 12,5 roku do vězení. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. Soud jej uznal vinným z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Podle trestního senátu se neprokázalo, že chtěl spolubydlícího zavraždit.

Ježek podle spisu letos v dubnu ve svém bytě v Praze 10 napadl kamaráda, zkopal ho a zbil nunčaky. Muž na následky mnohočetných poranění zemřel.

Rozsudek je nepravomocný, je možné se proti němu odvolat. Ježek je recidivista, který byl za vraždu odsouzen již v roce 1991. Hrozil mu proto i výjimečný trest. Obžalovaný měl údajně se svým šestačtyřicetiletým spolubydlícím dlouhodobé spory. Koncem letošního dubna ho podle žalobců napadl dvakrát. Podruhé ho kopal do hlavy i těla, bil ho dřevěnými nunčaky a vodítkem na psa.

Způsobil mu kromě jiného tržné rány a krvácení do mozku. Těmto zraněním napadený muž na místě podlehl. Ježek u soudu tvrdil, že spolubydlícího nechtěl zabít. Uvedl, že s ním měl konflikty již delší dobu. Kamaráda prý napadl kvůli jeho pití a stylu života. Rány však podle něj nebyly tvrdé. Když Ježek odcházel z domu, přítel podle něj ještě žil.

Mrtvého ho prý nalezl až druhý den. Pražský městský soud již Ježka jednou za vraždu odsoudil k šesti letům vězení. V té době mu bylo 19 let a podle tehdejšího znaleckého posudku trpěl přechodnou duševní poruchou. V roce 1995 byl podmínečně propuštěn.

Zdroje: ČTK