Za požár kempu na Hvaru dostal Čech podmínku

- Aktuality autor: red

Čechovi, který minulý týden způsobil v kempu na chorvatském ostrově Hvar neopatrností požár, v pátek uložil místní soud desetiměsíční vězení s podmínečným odkladem na dva roky.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Musí také uhradit zhruba 3500 kun (asi 12 tisíc korun) jako náhradu soudního řízení. Obě strany se vzdaly odvolání, rozsudek je tak pravomocný. Řekl to český konzul ve Splitu Pavel Bednář. 

"Čech získal zpátky pas a může tedy odcestovat," řekl telefonicky Bednář. Soud odsouzenému nezakázal další vstup do země a ani ho z Chorvatska nevyhostil. Čechovi původně hrozila pokuta nebo roční trest vězení. 

Třiatřicetiletý Čech se k odpovědnosti za požár přihlásil. Při výslechu uvedl, že minulý týden v pondělí ráno vyhodil v kempu Vira do nedalekého křoví popel z grilování z předešlé noci. Poté odešel se svým psem na procházku. Když se vrátil, okolí již zachvátily plameny. 

S ohněm bojovalo na 60 hasičů, nasazena byla také tři letadla. Hasiči požár, který se kvůli silnému větru rozhořel na 4,5 hektarech plochy, zlikvidovali asi po šesti hodinách. Z bezpečnostních důvodů musela být z kempu evakuováno několik desítek turistů.

Zdroje: ČTK