Za pokus o vraždu zaměstnavatele dostal muž 12 let vězení

- Aktuality autor: red

Za pokus o vraždu půjde Petr Gaňo s konečnou platností na 12 let do vězení. Rozhodl o tom dnes odvolací Vrchní soud v Praze. Zpřísnil tak osmiletý trest, který mu v lednu uložil ústecký krajský soud.

Dvaatřicetiletý Gaňo se loni v Rudolticích na Mostecku pokusil sekerou zabít svého o rok staršího bývalého zaměstnavatele. Muž se ubránil a utekl, Gaňo ho však velmi vážně zranil.

Muž se nejprve vloupal do dílny, kde odcizil plynovou pistoli a různé věci za více než 40.000 korun. Pak se rozhodl, že si na chodbě před bytem počká na svého bývalého zaměstnavatele. Na ruce si vzal gumové rukavice, vyzbrojil sekerou, nožem a ukradenou pistolí. Když jeho bývalý šéf přišel, udeřil ho nejprve tupým koncem sekery do hlavy a pak do jiných částí těla. Muž se ale ubránil a utekl do bytu. Gaňo se ho pokoušel napadnout i tam, použil nůž a pistoli, ale napadenému se nakonec podařilo zavřít dveře, utéct a zavolat pomoc. Měl řadu zranění včetně zlomeniny lebky.

Podle soudu zaměstnavatel Gaňu dlouhodobě zneužíval jako levnou pracovní sílu, za což se chtěl odsouzený pomstít. To prokázaly i posudky znalců, podle kterých byl kvůli tomu ve velmi špatném psychickém stavu. Gaňo u soudu útok nepopíral, tvrdil ale, že neměl v úmyslu svého bývalého nadřízeného zabít.

Tagy: soud vražda Praha Justice

Zdroje: ČTK