Za pokus o upálení bezdomovců si muž odpyká 15 let

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Za pokus o upálení dvou bezdomovců na Karvinsku si šestačtyřicetiletý Zdeněk Krajčovič definitivně odpyká patnáct let. Trest, který mu již dříve uložil ostravský krajský soud, mu v úterý potvrdil Vrchní soud v Olomouci.

Proti rozsudku se původně odvolal obžalovaný i žalobce, jejich odvolání však soud zamítl. Dvojice bezdomovců útok přežila, nadýchali se pouze kouře. 

Muž se oba bezdomovce pokusil podle obžaloby upálit v březnu loňského roku v jedné garáži na Karvinsku. Ženě a muži nejprve vyhrožoval usmrcením a poté se na místo vrátil v noci se šroubem a maticí, které upevnil zvenčí na oko pro zámek garážových vrat.

Sedmnáckrát souzený recidivista

Chtěl tím oběma zabránit uniknutí z garáže. Žena však přivolala hlídku městské policie. Krajčovič se však na místo vrátil v časných ranních hodinách a garážová vrata znovu stejným způsobem zabezpečil. Pak k vratům naskládal různé hořlavé předměty, hromadu zapálil a odešel.

Recidivista byl v minulosti již sedmnáckrát trestně souzen pro násilné i majetkové trestné činnosti. Poslední trest si přitom vykonal rok před tímto případem.

Tagy: soud recidivista bezdomovci

Zdroje: ČTK