Za letité zneužívání dcery dostal otčím v Plzni 6,5 roku vězení

- Aktuality autor: red

Za několikaleté zneužívání své nevlastní dcery dostal dnes u Krajského soudu v Plzni třiatřicetiletý muž 6,5 roku vězení. Podle spisu dívku zneužíval od roku 2000 do roku 2009, tedy od šesti let děvčete.

Případem se začali kriminalisté zabývat poté, co se školačka vloni v březnu rozhodla spáchat sebevraždu skokem z devátého patra domu. V činu jí tehdy zabránila policie. Rozsudek zatím není pravomocný.


Podle obžaloby muž nevlastní dceři nejprve pod záminkou hry vkládal do rukou vibrátor, od sedmi let jí podle spisu opakovaně za různé výhody i peníze zavazoval oči šátkem a vkládal do ruky přirození. Později dívku osahával, uspokojoval se nad ní, když spala. Přitom jí vyhrožoval, že pokud se svěří matce, vyhodí ji z domu, vydědí a podobně. Obžaloba ho vinila z pohlavního zneužívání, ohrožování výchovy mládeže, svádění k pohlavnímu styku a vydírání.


Muž jednání popírá a tvrdí, že si dcera vše vymyslela. Údajně i proto, že se jí svěřil, že má milenku a také že své ženě vzal 500 korun. S dívčinou matkou stále žije. O děvče, které podle znalců trpí posttraumatickou stresovou poruchou, se nyní starají prarodiče.

Dívka potřebuje pravidelnou péči psychiatra a psychoterapii, má poruchu chování a emocí, její osobnost se vyvíjí disharmonicky a potýká se s psychosomatickými obtížemi.

Tagy: soud trest zneužívání

Zdroje: ČTK