Z pohřbu Bartošové udělal bulvár frašku. Tohle si Iveta nezasloužila!

- Aktuality autor: Alina Holušová

V pražských Strašnicích se to v pondělí odpoledne hemžilo bulvárními novináři. Nemohli si nechat ujít pohřeb zpěvačky Ivety Bartošové, která v posledních letech pomáhala bulváru se zvyšováním čtenosti a tržeb. Na rozdíl od nich Ivetina nejbližší rodina na obřadu, který se konal za zavřenými dveřmi, chyběla. 

Pieta pro Ivetu Bartošovou

Pieta pro Ivetu Bartošovou,zdroj: Isifa.com

Klíčové bulvární servery jely přímo z místa pohřbu online speciály. Zatímco například Blesk se pokoušel zachovat seriózní tvář "profesionálního zpravodajství", Pavel Novotný v Extra.cz se rozhodl nic nepředstírat – nikdo by mu to stejně nevěřil – a o průběhu obřadu informoval ve svém tradičním maniakálním duchu.

Rychtářova show

Třináct dní po smutné události pohřeb zorganizoval Ivetin manžel Josef Rychtář jako neveřejný pietní akt určený jen pro zvané hosty. Nereflektoval tak přání zpěvaččiny rodiny, která chtěla, aby se poslední rozloučení uskutečnilo v jejím rodišti ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Její nejbližší se distancovali i od parte, které vdovec vyvěsil na plotě vilky v Uhříněvsi, kde spolu žili. Minulý týden prý Rychtář rodinu o termínu posledního rozloučení včetně jejího syna Artura a maminky Svatavy informoval zprávami SMS.

Řada kolegů Bartošové už předem takto pojatý pohřeb kritizovala s tím, že se ho nezúčastní.

S vyloučením veřejnosti

Veřejnosti byl pohřeb uzavřen, na což před vchodem do smuteční síně dohlížela ochranka. Bránila vstupu zejména médiím, která do Strašnic zavítala v hojném počtu. Rychtář přijel do krematoria zadním vchodem, kde byly přistaveny dvě sanitky, a na průběh obřadu dohlíželi dva policisté.

Před krematorium přesto dorazilo několik fanoušků Bartošové. "Přišla jsem, protože jsem Ivetu vždy ráda poslouchala, i když jsem věděla, že na obřad nikdo z veřejnosti nebude vpuštěn. Chtěla jsem to vidět," řekla pětatřicetiletá fanynka, která si nepřála být jmenována.

Bartošová spáchala sebevraždu 29. dubna skokem pod vlak v Praze - Uhříněvsi. Někdejší trojnásobná zlatá slavice se v posledních letech potýkala se závislostí na alkoholu a lécích, přesto se pokoušela navázat na svou úspěšnou kariéru. 

Tagy: pohřeb média Česko strasnice bulvar ČR Iveta Bartošová smuteční obřad

Zdroje: ČTK,Vlastní