Z mostu přímo do řeky! Silniční havárie si vyžádala přes 30 lidských životů

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO/VIDEO. Nejméně 34 lidí zahynulo a 21 dalších utrpělo zranění, když se v noci na dnešek v centrálním Vietnamu zřítil z mostu do řeky přeplněný noční autobus. Informovala o tom dnes agentura AP, podle níž se jedná o jednu z nejhorších dopravních nehod v zemi. Autobus při neštěstí prorazil zábradlí mostu a po 18metrovém pádu přistál na střeše, částečně potopený v řece Serepok.

"V době nehody všichni v autobusu spali," řekl vietnamským médiím přeživší katastrofy Nguyen Van Khanh. "Když se autobus převrátil, slyšel jsem křik lidí. Podařilo se mi uniknout skrz okno, které rozbil někdo přede mnou," dodal.

Podle Quea trvalo záchranářům čtyři hodiny, než vyprostili těla z 50místného autobusu, který havaroval na své pravidelné 350kilometrové trase z centrální provincie Dak Lak do jižní obchodní metropole Ho Či Minova Města. Záchranáři použili při vyprošťování těl z vozidla sekery. Autobus byl dnes ráno vyzdvižen z řeky pomocí jeřábu.

Mezi 32 mrtvými, kteří přišli o život na místě, jsou podle zdravotnických zdrojů i oba řidiči vozu. Další dvě osoby podlehly svým zraněním cestou do nemocnice. Z 21 zraněných je 16 ve vážném stavu.

Úřady zahájily vyšetřování příčin nehody. Vietnam má jednu z nejvyšších úmrtností na silnicích na světě, ročně si tu dopravní nehody vyžádají přes 11.000 obětí.

Tagy: smrt nehoda havárie autobus Vietnam

Zdroje: ČTK