Z dvojnásobné vraždy seniorů v Koněšíně je obviněn muž ze stejné vsi

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Z vraždy partnerského páru v Koněšíně byl tento týden obviněn šestadvacetiletý muž ze stejné vsi. Kriminalistům se nakonec přiznal. Se zavražděnými se znal a motivem jeho činu byly osobní vztahy, řekl dnes novinářům vyšetřovatel Michal Laška bez dalších podrobností. Dvaasedmdesátiletý muž a jeho o tři roky mladší partnerka byli letos v červnu ubodáni nožem v domě, kde žili. Pachateli za brutální vraždy hrozí až 20 let vězení. 

Nůž

Nůž,zdroj: ThinkStock

"Pachatel zasadil tomu muži celkem 14 bodnořezných ran do různých částí těla - byl to krk, záda, obličej," uvedl kriminalista Pavel Kubiš. Žena měla na těle osm ran. Při půl roku trvajícím vyšetřování případu kriminalisté postupně vyslechli nebo prověřovali kolem 500 lidí. 

Šlo o nejzávažnější kriminální čin v letošním roce na Vysočině. Kriminalisté odebrali lidem z Koněšína a okolí stovky vzorků DNA. Jestli jim výsledky těchto testů pomohly určit pachatele, ale kriminalisté zatím nechtějí komentovat. Podezřelý muž se až do tohoto týdne volně pohyboval v Koněšíně a v další obci. Ve středu ho policisté podrobili vyšetření na detektoru lži a o den později zahájili jeho trestní stíhání. Podezřelý muž zavražděné důchodce znal, z jejich domu po činu nic neukradl.

Tagy: vražda vztahy ubodani

Zdroje: ČTK