Z centra Prahy zmizí do 12. hodiny 50 tun silvestrovského odpadu

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Centrum Prahy budou dnes pracovníci úklidových služeb uklízet zhruba do 12:00. Poslední čištění v okrajových částech zóny úklidu po silvestrovských oslavách budou hotová zhruba do 14:00, řekl ČTK František Hodan, vedoucí výroby Pražských služeb, které se na úklidu podílí. Celkem by mělo být odvezeno na 50 tun odpadu. 

Silvestr na Václavském náměstí

Silvestr na Václavském náměstí,zdroj: Isifa.com

"Strojním úklidem Václavského náměstí jsme začali ve tři hodiny ráno, a poté postupně nabíhaly další kapacity," uvedl Hodan. Celkem se na úklidových pracích podílí 140 lidí a 30 kusů techniky od samosběrných vozů po ruční vysavače odpadu. 

Novoroční úklid je zaměřený na oblast vymezenou Václavským náměstím, Staroměstským náměstím, Karlovým mostem, Hradčanským náměstím a Náměstím Republiky. Vyjít by měl podle předběžného odhadu na zhruba milion korun včetně kompletního dopravního opatření. 

Přestože se letošní oslavy konce roku uskutečnily podle záchranářů klidně a bez větších incidentů, pracovníkům úklidu zanechali slavící zhruba stejné množství odpadu jako v minulých letech. Silvestrovský odpad ve kterém jsou hlavně střepy lahví, konfety a zbytky pyrotechniky, bude odvezen k likvidaci do spalovny.

Práci úklidové firmě letos usnadnilo i počasí. Pokud by během oslav napadl sníh, musel by se nejprve svézt na náplavku Na Františku, kde by se nechal roztát a teprve poté by mohly být nečistoty v něm obsažené odvezené k likvidaci. 

Tagy: Praha oslavy úklid Silvestr

Zdroje: ČTK