Whitney nám vzal Bobby Brown, pláčou fanoušci

- Aktuality autor: Michal Polák

Zármutek a šok z nečekané smrti americké zpěvačky a herečky Whitney Houstonové se u některých fanoušků změnil ve vztek na jejího exmanžela Bobbyho Browna.

Mnozí mu nyní na internetu podle serveru foxnews.com dávají za vinu, že to byl právě on, kdo ji přivedl k drogám. Zpěvačka, která se v posledních letech potýkala s drogovou závislostí, zemřela v sobotu v hotelu v Beverly Hills, příčina její smrti ale ještě známá není.

"Vždycky budu milovat Whitney a vždycky budu nenávidět Bobbyho Browna," napsal jeden z rozlícených fanoušků na Facebooku. "Bobby Browne, vzal jsi nám naši divu a přivedl jí k závislosti," soptil jiný.

Přátelé Houstonové i její obdivovatelé již dlouho spílali Brownovi za to, že do trosek přivedl nejen její osobní život, ale i profesní kariéru.

Brown jí stáhl na dno

"Když se podíváte na vývoj Whitney, tak je očividné, že problémy se do její hudební kariéry i osobního života vkradly, když se dala dohromady s Bobby Brownem," uvedl M. Tye Colmer z amerického magazínu Billboard, který se věnuje hudbě. "Když se podíváte na tyto momenty, tak je zde jasná spojitost, která se ukázala jako velmi sebezničující. I když se s Bobbym rozvedla, již nikdy nebyla schopná vymanit se z problémů, kterým s ním čelila."

V noci na dnešek, kdy se objevila informace o úmrtí Houstonové, byl Brown zcela zdrcen zármutkem, řekli jeho příbuzní magazínu People. Údajně se ho zmocnily záchvaty pláče. Když se tragickou zprávu dozvěděl, připravoval se na vystoupení se svou kapelou New Edition v Mississippi.

První píseň koncertu vynechal, ale na druhou již přišel na pódium. "Miluju tě, Whitney. Nejtěžší věc pro mě je přijít na tohle pódium," vykřikl. Poté s viditelně zaslzenými očima vyslal polibek k nebi. 
Brown se později během koncertu zdál velmi dojatý, když jeho skupina zahrála jednu z balad. Zprvu se k písni přidal, ale hlas mu selhal a nakonec odešel z jeviště. Krátce poté celé vystoupení skončilo.

Od začátku bouřlivý vztah

Brown se s Houstonovou potkali v roce 1989 na předávání hudebních cen Soul Train Awards. O tři roky později se vzali, ale bouřlivý vztah v roce 2007 skončil rozvodem. Během manželství byl Brown zavřen kvůli drogovým a alkoholovým excesům a Houstonová se dvakrát neúspěšně léčila z drogové závislosti.

V televizním rozhovoru s Oprah Winfreyovou v roce 2009 zpěvačka přiznala, že s Brownem brala drogy, mimo jiné kokain a marihuanu. Také prohlásila, že exmanžel vůči ní byl násilnický a že na ni jednou i plivnul. "Byl mou drogou," řekla Houstonová o svém bývalém muži. "Nic jsem bez něj neudělala. Sama jsem se nesjížděla. Byli jsme to já a on společně. Byli jsme partneři." "Byla jsem vůči němu tak slabá," prohlásila zpěvačka.

Experti na závislosti tvrdí, že nestálé vztahy mohou přivést někoho se sklony k závislosti do spirály neustálého sebepoškozování. Obzvláště tehdy, když partneři z těchto těkavých svazků se neustále hádají a jejich soužití je bouřlivé, uvedl specialista Harris Stratyner z kliniky Caron Treatment Center.

Tagy: Houston

Zdroje: ČTK