Web Rádia Junior Čro získal Evropskou cenu za nejlepší obsah pro děti

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Webové stránky Rádia Junior získaly Evropskou cenu za nejlepší obsah pro děti. Online prostředí Webu a Webíku Rádia Junior bylo oceněno 1. místem v kategorii profesionálů. Cenu převzala zástupkyně Českého rozhlasu v Bruselu dnes, tedy v Den bezpečnějšího internetu. Informovala o tom mluvčí ČRo Tereza M. Krásenská. 

"Zakládáme si na co nejkvalitnějším obsahu a vymezujeme se jako bezpečné místo pro děti - už ze své podstaty stanice veřejnoprávního Českého rozhlasu. Zároveň se snažíme děti kultivovat nejenom kvalitním obsahem, ale v případě webových stránek i výtvarnou formou," sdělila šéfredaktorka Rádia Junior Zora Jandová. 

O udělení ceny rozhodla šestičlenná evropská porota. Rozhodovala ve čtyřech kategoriích: dospělí profesionálové, dospělí neprofesionálové, mladí jednotlivci a školní třídy. 

Web Rádia Junior nedávno prošel kompletním redesignem, kterým získal úplně novou grafiku. Nachází se na adrese http://www.radiojunior.cz/. Interaktivní portál Webík plný her a zábavného vzdělávání spustilo také Rádio Junior, jeho adresa je http://www.rozhlas.cz/webik/portal/. Rádio Junior lze naladit v televizi, v digitálním rozhlase, na satelitu, v kabelových televizích a v IPTV. K poslechu je také na internetu a v mobilních aplikacích. 

"Dětské weby Rádia Junior si toto ocenění skutečně zaslouží. Nabízejí totiž nejenom živé vysílání a audioarchiv, ale také zábavný a hravě vzdělávací obsah jako jsou hry nebo pohádky nebo interaktivní sekci," sdělil náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral. 

Soutěž o Evropské ceny za nejlepší webové stránky pro děti organizuje síť národních center bezpečnějšího internetu INSAFE ve spolupráci s Evropskou komisí. Organizátoři chtějí upozornit na kvalitní webové stránky pro děti ve věku od čtyř do 12 let a motivovat autory k tvorbě dalších, na kterých budou mít mladí lidé nové možnosti učit se, hrát si, objevovat a vynalézat. Letošní udílení cen je druhé v pořadí. Kromě členských států Evropské unie se účastní také projekty z Islandu, Norska a Ruska. 

Tagy: Český rozhlas

Zdroje: ČTK