Washingtonská policie má pohotovost, střeží okolí Bílého domu

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Americká tajná služba uzavřela krátce po dnešních explozích v Bostonu provoz na washingtonské Pennsylvania Avenue u Bílého domu. Příjezdy na frekventovanou komunikaci střeží policejní vozy, okolí Bílého domu ale zůstává turistům přístupné. Washingtonský policejní mluvčí agentuře Reuters řekl, že městský policejní sbor byl uveden do stavu zvýšené pohotovosti. 

Prezident USA Barack Obama nařídil americkým federálním orgánům, aby poskytly pomoc bostonským úřadům při vyšetřování výbuchů. Prezident byl o bostonském incidentu informován a vláda je v kontaktu s úřady v Bostonu. Sám Obama se telefonicky spojil bostonským starostou Tomem Meninem a guvernérem státu Massachusetts Devalem Patrickem. 

Na událost bezprostředně reagoval i viceprezident Joe Biden. "Naše modlitby jsou se zraněnými v Bostonu. Nevím přesně, kolik jich je, sleduji televizi," řekl Biden telefonicky novinářům. 

V cíli maratonu v americkém Bostonu se dnes udály dvě silné exploze. Podle policie zemřeli dva lidé a dalších 22 utrpělo zranění, uvedla agentura AP. Organizátoři závodu podle na Facebooku uvedli, že v cíli explodovaly nálože, policie ale podrobnosti prozatím nesdělila.

Tagy: USA washington Boston Marathon

Zdroje: ČTK