Výsledek rvačky mezi uprchlíky: Ukousnuté ucho

- Aktuality autor: Danica Klein

Policie od středečního rána řeší rvačku mezi uprchlíky v Havířově Dolní Suché na Karvinsku. Ukrajinec tam při potyčce ukousl ucho Tibeťanovi. Oba aktéři konfliktu byli v té době opilí.

Oběť i útočník jsou klienty Azylového zařízení Havířov - Dolní Suchá. Ve středu asi dvě hodiny po půlnoci se do budovy ministerstva vnitra vrátili společně a opilí. "Došlo nejprve ke slovní a pak i fyzické potyčce," řekla mluvčí.

Během rvačky se pětatřicetiletý Ukrajinec zakousl do ucha o rok staršího soka. Stisk byl natolik silný, že mu část ušního boltce ukousl. "Zraněný cizinec pocházející z Tibetu, musel být ošetřen v nemocnici. Útočník je podezřelý z ublížení na zdraví," řekla Viačková.

Azylové zařízení Havířov - Dolní Suchá je pobytovým a integračním střediskem ministerstva vnitra. Přicházejí do něj klienti z přijímacího střediska ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku. Čekají zde na rozhodnutí, zda dostanou v Česku azyl. Obyvatelé zde žijí na náklady českého státu a dostávají pravidelné kapesné. Základní kapacita střediska je 150 míst a většinu klientů tvoří rodiny s dětmi.

Tagy: uprchlíci konflikt Havířov

Zdroje: ČTK