Vyšetřování opencard stojí. Poslanci neprojednali vytvoření komise

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

I když se to nepředpokládalo, poslanci se dnes nedostali k projednání návrh na sestavení speciální komise, která by měla prověřit vyšetřování opencard. Další projednávání proběhned zřejmě již ve čtvrtek.

Kauza Opencard

Kauza Opencard,zdroj: Profimedia.cz

Poslanci dnes proti předpokladům neprojednali návrh na zřízení komise, která by měla prověřit vyšetřování případu pražské karty opencard. Sněmovna jej sice měla pevně zařazen na dopoledne, ale nedostala se k němu.

Zařazení bodu tedy 'propadlo'. Schválený program schůze budou moci poslanci opět měnit až ve čtvrtek ráno. Stanislav Huml (ČSSD) ČTK řekl, že bude zařazení návrhu na vznik komise na čtvrteční jednání požadovat.

Iniciativu ke zřízení vyšetřovací komise k opencard podnítil příběh bývalého úředníka magistrátu Jiřího Chytila, který kauzu odkryl. Měl být prý podle slibu policie utajeným svědkem, ale nakonec byl zatím nepravomocně podmínečně odsouzen.

Projekt městské karty začal za exprimátora za ODS Pavla Béma. Stíhána je kvůli němu většina členů pozdější městské rady včetně Bémových nástupců, nynějšího poslance Bohuslava Svobody (ODS) a současného primátora Tomáše Hudečka (TOP 09).

Tagy: vyšetřování poslanecká sněmovna kauza Opencard

Zdroje: ČTK