Výkonná rada ODS zrušila sdružení na Praze 1

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Výkonná rada ODS v pondělí zrušila oblastní sdružení strany v Praze 1 i všechny místní stranické buňky v centrální městské části. Po jednání širšího vedení ODS to řekl předseda strany Petr Nečas.

Návrh ve čtvrtek doporučila regionální rada pražské organizace občanských demokratů. V organizaci Prahy 1 panovaly v minulosti ostré spory a její představitelé byli spojováni s řadou kauz. 

Jedním z důvodů rozpolcenosti ODS v Praze 1 je skutečnost, že organizace je již několik let rozdělená na dvě zhruba stejně velké části a není možné tam něco změnit. 

Šťastný: Praha 1 jako Jančíkova Praha 5

"Praha 1 vykazovala dlouhodobě politickou nestabilitu a katastrofální volební výsledky. Podobně jako Jančíkova Praha 5 patřila k problematickým oblastem pražské ODS," řekl předseda pražské ODS Boris Šťastný. Zrušení organizací v Praze 1 je podle něj dalším krokem k obrodě pražské ODS. 

Nově by podle Šťastného měly v centrální městské části vzniknout dvě místní sdružení, která založí zastupitelé ODS z Prahy 1. Mimo organizaci v prvním městském obvodu by měli zůstat současný šéf Filip Dvořák a bývalý starosta Jan Bürgermeister, kteří podle členů ODS stojí za vyhrocením situace.

Novou ODS by ve středu Prahy měli vybudovat pouze občanští demokraté, kteří mají v centrální městské části bydliště. Důvodem je podezřele vysoký počet členů ODS v centru metropole, který zdaleka neodpovídá průměru v dalších městských částech. Na oblastním sněmu by si pak členové měli zvolit nové vedení.

Tagy: ODS Praha sdruzeni zruseni

Zdroje: ČTK