Vydírali a bili podnikatele, hrozí jim osm let vězení

- Aktuality autor: Jan Pastor

Zásahová jednotka zadržela ve čtvrtek v Praze 3 čtyři muže, kteří údajně delší dobu vydírali a bili jednoho pražského podnikatele. Také mu podle policie vyhrožovali smrtí. Hrozí jim až osm let vězení. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. "Případ vydírání prošetřovali kriminalisté přibližně od poloviny listopadu," dodal.

Skupina mužů ve věku 26, 36, 37 a 37 let údajně vydírala pětatřicetiletého podnikatele z Prahy 1. "Nejprve navštívili poškozeného v jeho provozovně v Panské ulici, kde mu sdělili, že jim dluží několikamilionovou částku. Ale neřekli za co," popsal postup vyděračů Hulan.

Své oběti dali čtyři dny na zaplacení, a když jim podnikatel peníze nevydal, zbili jej. Částku údajného dluhu poté navýšili o dalších několik set tisíc korun. Tentokrát měl muž dluh uhradit do týdne. Vyděrači mu řekli, že pokud nezaplatí, zabijí ho. Kvůli obavě o život se nakonec podnikatel obrátil na policii, na základě získaných informací pak policisté podezřelé muže chytili.

Zdroje: ČTK