Výbuch plynové bomby zranil muže, zřejmě se chtěl zabít

- Aktuality autor: Jakub Procházka

V osobním vozidle v Šumperku ve čtvrtek ráno explodovala plynová bomba. Při neštěstí byl vážně zraněn pětatřicetiletý cizinec, který chtěl podle policie zřejmě spáchat sebevraždu.

Utrpěl popáleniny na zhruba 20 procentech těla, záchranáři ho převezli do popáleninového centra Fakultní nemocnice v Ostravě. Auto požár zcela zničil. Řekli to náměstek ředitele záchranné služby Olomouckého kraje Jan Weinberg a mluvčí šumperské policie a hasičů. 

"Muž utrpěl popáleniny zejména v obličeji, na krku a přední straně hrudníku. Jeho stav byl vážný," řekl Weinberg. 

Požár auto zničil

Výbuch nastal zhruba v 06:00 v Hybešově ulici. Osobní vozidlo stálo odstaveno v soukromé firmě ve skladu stavebního a posypového materiálu, nikde poblíž v okolí se nenacházely stavby.

Jako příčinu vzniku požáru stanovil vyšetřovatel výbuch směsi plynu se vzduchem, škoda zatím nebyla vyčíslena. "Důvod zahoření nahromaděného plynu, který si muž pouštěl přes noc ve vozidle, kdy chtěl zřejmě spáchat sebevraždu, a následného výbuchu láhve s plynem stále vyšetřujeme," uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. 

Při příjezdu hasičů na místo bylo vozidlo podle krajské mluvčí hasičů požárem zcela zničeno. Hasiči oheň uhasili a zraněného předali záchranářům.

Tagy: výbuch požár auto

Zdroje: ČTK