VV slíbily zaplatit firmě Médea, zatím ale uhrazení dluhu nepotvrdily

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Politická strana Věci veřejné (VV) nechce sdělit, zda již uhradila dlužnou částku mediální společnosti Médea, jak slíbila. Situaci odmítá komentovat i majitel firmy Jaromír Soukup.

Médea na stranu v pátek podala insolvenční návrh, neboť prý neuhradila více než 12 milionů korun za propagační služby. Soukup návrh v pondělí stáhl, neboť se podle svých slov se zástupci strany již dohodl. 

Vedení VV již v pátek tvrdilo, že závazky splatí v pondělí, případně v průběhu tohoto týdne. Podle mluvčího Jakuba Žižky toto stanovisko stále platí. "Platí to, co se řeklo v pátek. A já jenom mohu říci, že věc je vyřešena," řekl Žižka. Zda strana pohledávku firmě Médea splatila, ale nepotvrdil. 

Sdílnější nebyl ani majitel mediální společnosti Soukup. "Bez komentáře," odpověděl, jestli mu VV dluh uhradily. Soukup už v pondělí uvedl, že se jeho firma s VV dohodla a insolvenční návrh vzala zpět. "Obsah dohody nemohu a ani nechci komentovat," uvedl při té příležitosti Soukup. 

Dluh za reklamní služby

Dluh podle Médey vznikl za reklamní služby. Celková pohledávka je podle insolvenčního rejstříku vyšší než 12 milionů korun. Strana má podle místopředsedy Jaroslava Škárky dvanáctimilionovou částku připravenu.

Věci veřejné podle něj v žádném případě nemají problém s financemi. Mluvčí Žižka ovšem v pátek připustil, že má strana zpoždění se splácením faktur. Podle Škárky za tím však jsou "pochybení administrativního charakteru". 

Pražský městský soud zastavil insolvenční řízení s Věcmi veřejnými v pondělí. Přestože podle Médey strana dluží například i na pojištění, žádný další věřitel se do řízení se svými pohledávkami nepřihlásil. Žižka informaci o dlužných částkách za pojištění popřel. 

Majitel společnosti Médea Jaromír Soukup byl příznivcem sociálních demokratů. V roce 2006 financoval také kampaň Strany zelených. Poté, co se zelení dostali do vlády, působil po krátkou dobu jako náměstek ministryně školství Dany Kuchtové.

Tagy: dluh vv

Zdroje: ČTK