Vražední bratři z Tymákova se sejdou ve vězení. Mladší zabil rodiče, starší přitele sestry

- Aktuality autor: Michal Polák

Krajský soud v Plzni poslal devětadvacetiletého Jaroslava Hrdličku z Tymákova do vězení na 14,5 roku. Uznal jej vinným z vraždy. Hrdlička kladivem a nožem zavraždil přítele své nevlastní sestry, protože dívku také miloval. Hrdličkův mladší bratr je také vězení, předloni totiž zavraždil otce a nevlastní matku.

Vražda v Tymákově

Vražda v Tymákově,zdroj: Profimedia.cz

Muž se k činu doznal, hrozilo mu až 18 let vězení. Není vyloučeno, že se dostane na jednu celu se svým mladším bratrem Vojtěchem, který předloni v Tymákově zavraždil sekerou otce a nevlastní matku. Rozsudek ale zatím není pravomocný. 

Vražda se stala loni 14. září kolem 19:45 mezi Mešnem a Příkosicemi na Rokycansku, tělo zavražděného Hrdlička odvezl o pár kilometrů dál ke Kornaticím a tam ho vyhodil v lese. Muž, kterého později Hrdlička zavraždil, chodil s jeho nevlastní sestrou Veronikou, Hrdlička ale dívku také miloval. 

Hrdlička vypověděl, že Ondru, tedy přítele Veroniky, vyzvedl v osudný den v Plzni, měli jet pro mosazný šrot do opuštěného areálu. Cestou se hádali kvůli dívce, zavražděný měl prý vůči ní výhrady, kritizoval, jak vypadala. Když zastavili na cestě, řekl mu Hrdlička, že svou nevlastní sestru miluje. "On do mě strčil. Nedokázal jsem se zastavit, sáhl po kladivu, přesně si to nevybavuji, nevím přesně, v jaké poloze byl, když jsem ho udeřil do hlavy, nevím kolikrát," uvedl Hrdlička. Když mladík upadl, sáhl po noži a bodnul. 

Veroniku měli spolu s její sestrou v pěstounské péči zavraždění manželé, tedy otec a macecha Jaroslava a Vojtěcha Hrdličky. Předloni je v červenci zavraždil bratr Vojtěch, který přišel v noci do domku a zaútočil na spící manžele. Motivem byl dlouhodobý konflikt obou bratrů s rodiči, kteří je prý celé dětství vystavovali fyzickému i psychickému týrání. Krutě se prý chovali zejména k dívkám, jež měli v pěstounské péči.

Tagy: soud vražda kriminalita Tymákov

Zdroje: ČTK