Vrahovi stopařky zrušili doživotí, dostal 25 let

- Aktuality autor: red

Za vraždu dvacetileté stopařky dostal Jiří Cimbál souhrnný výjimečný trest 25 let vězení. Rozhodl o tom ve středu pražský vrchní soud, který muži zrušil doživotní trest.

V odvolacím jednání změnil verdikt královéhradeckého krajského soudu z loňského listopadu, muž dostal původně doživotní trest.

Cimbál podle prvoinstančního senátu studentku, která cestovala stopem z Náchoda do Liberce, připravil o život v roce 2005 u Keteně na Jičínsku. Muž svou vinu popíral.  Rozsudek je pravomocný, možné je pouze dovolání k Nejvyššímu soudu. 

Podle obžaloby začal Cimbál dívku v autě osahávat, ona se však bránila, a proto se ji rozhodl zabít. Zemřela na následky 33 centimetrů dlouhé bodnořezné rány v oblasti krku.

Po pachateli vraždy východočeští policisté pátrali několik let, kriminalisté podezřelého zatkli až v roce 2008. Policii na stopu navedl Cimbálův známý, který nahlásil, že se mu obžalovaný svěřil s tím, že dívku zabil. Cimbál to před soudem potvrdil. Tvrdil však, že si všechno vymyslel a informace čerpal z televizního zpravodajství. 

Prvoinstanční senát Cimbálovi uložil souhrnný trest, protože od roku 2005 jej soudy opakovaně potrestaly za jinou trestnou činnost, například krádeže nebo maření výkonu úředního rozhodnutí. Za svůj život byl Cimbál dosud potrestán ve 14 případech.

Tagy: soud vrah

Zdroje: ČTK