Vrah brněnské rodiny Dahlgren stane znovu před soudem a bude vypovídat

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Američan Kevin Dahlgren, který je podezřelý ze spáchání čtyřnásobné vraždy v Brně minulý týden, má být dnes znovu vyslechnut americkým soudem. Dahlgren byl zadržen po příletu do USA a je ve vazbě. Jednání u soudu v Alexandrii v americkém státu Virginia má začít ve 14:00 místního času (20:00 SELČ). 

Podezřelý vrah Kevin Dahlgren

Podezřelý vrah Kevin Dahlgren,zdroj: Profimedia.cz

Česká policie Dahlgrena obviňuje z vyvraždění příbuzných v Brně-Ivanovicích: manželského páru a jejich dvou téměř dospělých synů. Svědci hovoří o tom, že Američan své blízké, u nichž asi dva týdny bydlel, usmrtil nožem. Pak prý jejich těla odnesl do garáže, zabalil do textilií a zapálil. 

Americká soudkyně muže v pátek poslala do vazby a Česko se bude snažit o jeho vydání. V případě, že by americké úřady žádosti vyhověly, hrozí dvacetiletému mladíkovi u českého soudu až doživotní trest. Až dosud však USA žádného svého občana české justici nevydaly. Pokud by Američané stejný postup zvolili i v tomto případě, sami by patrně Dahlgrena nesoudili. Spojené státy totiž v trestním právu uplatňují zásadu teritoriality, podle které stíhají jen trestné činy spáchané na jejich území.

Tagy: vražda Brno útěk Američana

Zdroje: ČTK