Vondrův blízký spolupracovník lhal o postavení ProMoPra

- Aktuality autor: red

Šéf Úřadu dohledu nad akvizicemi ministerstva obrany František Nadymáček tvrdil dva měsíce před českým předsednictvím EU, že firma ProMoPro má exkluzivitu v Kongresovém centru Praha (KCP) a nikdo jiný není schopen zvládnout tak rozsáhlou audiovizuální zakázku.

Obelhával tím veřejnost a umožnil ProMoPru získat zakázku přibližně za půl miliardy korun.

ProMoPro prý mělo exkluzivitu na poskytování audiovizuální techniky v KCP. Kongresové centrum to ale opakovaně popírá. Navíc se ukázalo, že o zakázku mělo zájem více firem se stejnými schopnostmi jako ProMoPro. Nedostaly ale šanci ve veřejné soutěži.

Nadymáček: Nikdo jiný by naše představy nenaplnil

Právo připomíná článek zveřejněný Hospodářskou komorou ČR 13. listopadu 2008, ve kterém Nadymáček tvrdí, že zakázku pro dodavatele audiovizuální techniky získalo Promopro bez veřejné soutěže z důvodu, že v ČR nebyl nikdo vyhovující představám organizátorů.

„Po konzultacích s firmami v oboru a s přihlédnutím k řešením z minulých předsednictví jsme oslovili asociaci poskytovatelů kongresové techniky Congress Rental Network a jejího českého člena ProMoPro. Ten má zkušenosti s pořádáním velkých akcí a je exkluzivním partnerem KCP, což je náš hlavní jednací prostor," řekl Nadymáček, který tehdy působil jako zástupce ředitele Odboru rozpočtu a veřejných zakázek Vondrovy Sekce pro předsednictví ČR v Radě EU.

Celý článek na parlamentnilisty.cz

Zdroje: ČTK