Volně pobíhající kráva způsobila nehodu. Jeden vážně zraněný

- Aktuality autor: Danica Klein

S vážným zraněním leží v českobudějovické nemocnici řidič, jehož vůz se ve středu v noci na silnici střetl u Skoronic na Českokrumlovsku s pobíhající krávou.

Nehoda se stala přibližně ve stejných místech, kde 3. března havaroval autobus, který narazil do stáda krav, informoval jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Kráva se ve středu v noci volně pohybovala na frekventované komunikaci I/3, která spojuje České Budějovice s rakouským hraničním přechodem v Dolním Dvořišti. Zvíře zdeformovalo celou přední část osobního vozu a po nárazu zahynulo. "Policie vyšetřuje, komu kráva patřila a do jaké míry byl její pohyb kolem silnice zajištěn," řekl Bajcura.

Při březnové nehodě narazil v sobotu v noci prakticky ve stejných místech autobus do stáda krav. Při havárii se těžce zranil řidič a tři cestující, zahynulo devět krav. Škoda na autobusu tehdy činila 800.000 korun a 200.000 korun na zvířatech.

Nelze prý vyloučit, že krávy z obou nehod patřily jednomu vlastníkovi. "Pro majitele zemědělských zvířat by to mělo být varování. Měli by se víc věnovat zabezpečení svých ohradníků a stájí, aby se podobné situace neopakovaly," řekl Bajcura.

Tagy: nehoda krava

Zdroje: ČTK