Vlaky mezi Prahou a Kralupy nejezdí. Začala šestihodinová výluka

- Aktuality autor: Danica Klein

Na trati mezi Kralupy nad Vltavou a Prahou dnes ráno začala šestihodinová výluka, při níž se bude opravovat trakční vedení, na které při záplavách spadly stromy. Vlaky proto nemohou od 8:20 do 14:30 jezdit na trati od a do Prahy, uvedl mluvčí Českých drah Petr Štáhlavský. 

České dráhy (ilustrační foto)

České dráhy (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

České dráhy kvůli výluce podle svého webu odklonily dálkové zahraniční spoje, které musejí jezdit přes Neratovice a mohou nabírat až dvouhodinové zpoždění. Ostatní dálkové i osobní vlaky nahradila v úseku mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou autobusová doprava. "Je to krátká šestihodinová výluka, která je mimo dopravní špičku tak, aby se lidé ráno bez komplikací dostali do práce a odpoledne z práce," uvedl Šťáhlavský. 

Podle informací mluvčího Správy železniční a dopravní cesty Jakuba Ptačinského bylo trakční vedení mezi Kralupami a Libčicemi nad Vltavou při záplavách opraveno jen provizorně, aby tudy mohly vlaky projíždět, a dnes se přistoupilo k definitivní opravě. SŽDC kromě toho opravuje také výhybku nedaleko stanice v Kralupech nad Vltavou, kterou záplavy poškodily.

Tagy: České dráhy povodně 2013 Kralupy nad Vltavou

Zdroje: ČTK