Vlak srazil dva železniční dělníky, oba zemřeli

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Dva železniční dělnící zahynuli ve středu odpoledne na trati mezi Ústím nad Labem a Lovosicemi. U Prackovic nad Labem je srazil mezinárodní vlak EC 1 75 z Hamburku do Budapešti a oba na místě zemřeli

Řekl to mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Některé vlaky kvůli nehodě zůstaly stát na trati. Provoz by měl být obnoven okolo 17:30, uvedl mluvčí Českých drah (ČD) Petr Štáhlavský. Dráhy počítají s velkými komplikacemi kvůli kolonám. 

"Podle našich informací došlo k nehodě v 14:31 a oba jsou usmrceni. Podle informací z hlášení o nehodě měli dělat něco s návěstidlem," řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle prvních informací z místa se mělo jednat o zaměstnance společnosti Viamont. "Zatím to vypadá, že tomu tak mohlo být, ale není to potvrzené," dodal Drápal. 

Vlaky nabíraly velká zpoždění

Několik vlaků uvázlo na trati a nabraly velká zpoždění, jeden rychlík už dokonce ČD odklonily po druhém břehu Labe. "Výhled na obnovení provozu je 17:30, může se ale měnit podle výsledků šetření. Veškeré vlaky mezi Lovosicemi a Ústím budou nahrazeny autobusy," řekl Šťáhlavský.

Náhradní autobusová doprava ovšem může způsobit velké problémy, protože souběžná silnice z Ústí nad Labem do Lovosic bývá v odpolední špičce jen obtížně průjezdná a na vjezdu do obou měst se často tvoří několikakilometrové kolony.

Tagy: smrt vlak dělníci Lovosice

Zdroje: ČTK