Vláda vybrala zástupkyni superúředníka. Bude jí Iva Hřebíková

- Aktuality autor: roj

Vláda dnes jednomyslně rozhodla, že personální ředitelkou pro státní správu a případnou zástupkyní takzvaného superúředníka Josefa Postráneckého se od 1. března stane Iva Hřebíková. Mezi její první úkoly bude patřit příprava výběrových řízení na služební místa státních tajemníků.

Iva Hřebíková nyní působí jako zástupkyně ředitele v legislativním odboru na ministerstvu vnitra (ilustrační snímek)

Iva Hřebíková nyní působí jako zástupkyně ředitele v legislativním odboru na ministerstvu vnitra (ilustrační snímek),zdroj: Profimedia.cz

Hřebíkovou, která nyní působí jako zástupkyně ředitele v legislativním odboru na ministerstvu vnitra, ministři vybrali ze tří kandidátů. Měla o něco lepší pozici než superúředník – nemusela své schopnosti dokazovat přímo ministrům, jako úřednici s 18letou praxí ji doporučil přímo předseda výběrové komise.

Nyní se připravuje služební předpis, který stanoví podmínky pro služební místa státních tajemníků a zároveň se chystají výběrové komise. Do výběrových řízení na místa státních tajemníků se podle Hříbkové budou muset přihlásit i úředníci, kteří tuto funkci již vykonávají. "Mohou být jmenováni pouze na základě výběrového řízení podle zákona o státní službě," poznamenala. 

Mezi další úkoly personální ředitelky bude patřit příprava první systemizace služebních a pracovních míst, organizace a koordinace státní služby a například i hodnocení úředníků, kteří pod ni budou na ministerstvu vnitra spadat.

Tagy: Česko Ministerstvo vnitra služební zákon česká vláda úřady a státní správa

Zdroje: ČTK