Vítr v Olomouckém kraji opět kácel stromy a strhával střechy

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Hasiči v Olomouckém kraji v noci na dnešek kvůli silnému větru opět vyjížděli k popadaným stromům a větvím, utrženým plechům ze střech a asistovali také u nehody vlaku, který na Šumpersku narazil do stromu ležícího v kolejišti. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Kvůli silnému větru hasiči zasahují prakticky nepřetržitě od čtvrtečního večera a jen od pátečního odpoledne do dnešního rána evidují v Olomouckém kraji dvě desítky výjezdů. 

Silný vítr

Silný vítr,zdroj: Profimedia.cz

Mluvčí hasičů Zdeněk Hošák dnes ČTK řekl, že v pátek večer dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly u železniční dopravní nehody nedaleko Bohdíkova na Šupersku. "Osobní vlak zde při jízdě narazil do spadlého stromu. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění cestujících," uvedl. Strom po nárazu vlaku neblokoval průjezd po koleji, takže trať mohla být po vyšetření nehody opět zprovozněna. 

V Olomouci dnes ráno spadlo několik cihel do ulice Kosinova, kde poškodily zaparkovaný automobil. "Hasiči k místu vyjížděli po oznámení uvolněných plechů na střeše bytového komplexu. Obdobnou pomoc zajišťovala v pátek odpoledne jednotka v Přerově, kde musela odstranit část fasády nebezpečně ohrožující chodce," uvedl Hošák. 

V Olomouci-Slavoníně se v noci po silném poryvu větru zřítil komín jednoho z domů. "Majitelé kvůli obavě z možného požáru povolali profesionální jednotku z nedaleké stanice. Následný průzkum jejich obavy vyvrátil. Nebezpečí zahoření nehrozilo," podotkl Hošák.

Od čtvrtečního večera, kdy Česko zasáhl silný vítr, hasiči v Olomoucké kraji evidují více než 80 výjezdů. "Silný vítr a velké poryvy mají v některých případech i spojitost s dopravními nehodami na celém území Olomouckého kraje, prozatím ale není toto číslo vysoké," dodal Hošák. Připomněl, že výstrahy meteorologů pro Olomoucký kraj nadále varují řidiče před sněhovými jazyky a závějemi. 

Tagy: Olomoucký kraj

Zdroje: ČTK