Viróza je pryč. Zeman opět úřaduje, i když jen v kanceláři

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 13. 5. 2013 17:51) - Aktuality autor: Jakub Konečný

Prezident Miloš Zeman po nemoci opět úřaduje. Podle své mluvčí Hany Burianové bude tento týden pracovat převážně ve své kanceláři na Pražském hradě, aby doléčil virózu, kterou onemocněl minulý týden. Prezident se již v neděli zúčastnil zahajovacího koncertu Pražského jara. 

Miloš Zeman

Miloš Zeman,zdroj: Profimedia.cz

"Snažíme se, aby se nejednalo o žádný náročný program. Aby se, dalo by se říci, uzdravil v prostředí své kanceláře, protože nemůže, bohužel, zůstat doma," řekla dnes Burianová. Zeman ve čtvrtek působil unaveně a nejistě při odemykání komory s korunovačními klenoty před jejich vystavením ve Vladislavském sále Hradu. Mluvčí poté oznámila, že hlava státu má rýmu a teplotu. 

 

Nachlazení Zeman léčil o víkendu. Na tento týden má podle Burianové naplánovány schůzky ve své kanceláři. Dnes přijal ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09). Ten uvedl, že se s prezidentem bavil obecně o resortu a konkrétně například o možnosti zřízení přístrojové komise, která by posuzovala potřebnost velkých nákupů zdravotnické techniky, nebo o odstátnění dalších nemocnic. 

Po zveřejnění fotografií z vyzdvižení klenotů se začalo na sociálních sítích a na internetu spekulovat, zda hlava státu nebyla pod vlivem alkoholu. "Já jsem to sice neviděl, ale v pátek jsem slyšel, že chybělo málo a ke korunovačním klenotům, koruně, žezlu a jablku, přibyla ještě šavle," prohlásil například ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). 

Podle serveru Deník.cz navrhl prezidentův poradce pro zemědělství František Čuba, aby Zeman občas úřadoval ve Zlíně. Měl by tak prý blíže k občanům na Moravě. "Tento nápad jsem přednesl panu prezidentovi, zatím nepřikývl, ale domnívám se, že by to bylo pro region i celou Moravu velmi prospěšné," řekl Deníku Čuba. Burianová však sdělila, že hlava státu nabídku nepřijme.

Tagy: prezident Miloš Zeman viróza

Zdroje: ČTK