VH Sazky Hušáka nedovolala, ministerstvo zastavilo řízení kvůli pokutě

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Valná hromada Sazky, která je od pondělí v konkurzu, v úterý schválila účetní uzávěrku za loňský rok s čistým ziskem 1,4 miliardy Kč. O personálních otázkách valná hromada vůbec nejednala, ačkoli ji přebírá insolvenční správce.

Akcionáři Sazky jednomyslně schválili odvod výtěžku ve výši 913 milionů Kč. Z toho téměř 911 milionů korun připadne akcionářům společnosti, tedy sportovním svazům, včetně splátky emise dluhopisů. 

"Celkové výnosy Sazky v roce 2010 dosáhly 9,3 miliardy korun, tržby z hlavní oblasti podnikání, sázkové a loterní činnosti činily 7,3 miliardy Kč a zisk po zdanění stoupl meziročně o 14 procent na 1,4 miliardy Kč. Hospodářský výsledek Sazky po zdanění po odečtení odvodu výtěžku přesáhl 511 milionů korun. Tantiémy pro členy představenstva a dozorčí rady jsou za rok 2010 nulové," uvedl Tuna. 

Výhru přes jeden milion korun loni získalo 85 sázejících, z toho 19 sázejících si na konto připsalo přes deset milionů korun. Nejvyšší částka - 54,6 milionu korun - prý byla vyplacena na sázenku podanou v jihomoravském regionu. 

Hušák platí zaměstnancům opulentní večírek

Sazka je od pondělka v konkurzu, dostala se do něj kvůli problémům se splácením výstavby multifunkční haly O2 arena. Oprávnění nakládat s majetkem firmy přešlo na insolvenčního správce Cupku, který vyzval všechny věřitele firmy k podání nabídek na poskytnutí peněz nutných k zajištění chodu společnosti. 

Generální ředitel Sazky Hušák na večer sezval dopisem zaměstnance firmy do O2 areny. "Zvu zaměstnance celého koncernu. Program je poněkud jednodušší na rozdíl od minulých let, ale jídla i pití a muziky bude dost. A až odejdeme, tak odejdeme," uvedl podle serveru Novinky.cz Hušák v dopise. Podle Tuny Hušák večírek platí "ze svých osobních zdrojů".

MF zastavilo správní řízení ohledně stomilionové výhry 

Ministerstvo financí zastavilo s loterijní společností Sazka správní řízení o dočasném zastavení provozování všech číselných loterií. Úřad totiž od firmy obdržel informace, které potvrdily doplacení výhry. Řekl to mluvčí MF Ondřej Jakob. Úřad zahájil se Sazkou správní řízení 9. května kvůli tomu, že výhru ve Sportce nevyplatila včas. 

Ministerstvo vede ovšem se Sazkou ještě další správní řízení o odnětí povolení k provozování číselných loterií, kurzových sázek, internetových kurzových sázek a videoloterijních terminálů. Důvodem je nezaplacení správních poplatků z provozování těchto her za rok 2010 v celkové výši 66,7 milionu korun. 

"Dne 30. května doložil Finanční úřad pro Prahu 1 výpisem z účtu společnosti Sazka, že uhradila dne 26. května poslední dlužnou částku na výhře Jackpotu ve Sportce ve výši 51,5 milionu korun. Sazka tedy zaplatila celou výhru ve výši 103,4 milionu korun. Tato skutečnost zakládá důvod pro zastavení správního řízení o dočasném zastavení provozování všech číselných loterií společností Sazka," uvedlo MF. 
 

Tagy: sázka hušák konkurz

Zdroje: ČTK